Monday, January 18, 2021

Fazli Kadriu

24 POSTS0 COMMENTS
https://www.euroshqipe.com

Zyrtare: Rooney lë përfundimisht futbollin, nënshkruan kontratë me Derby Countyn

Në nëntor të vitit 2020, Wayne Rooney nisi punën si trajner te Derby Conty. Njëherësh ai ishte në dispozicion edhe si futbollist për t’i...

Germin dorëzon ankesë në Supreme për votat nga diaspora

Organizata “Germin” ka dorëzuar ankesë në Gjykatën Supreme kundër vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për verifikimin e aplikacioneve për regjistrim...

Ish- ministri Shyqiri Bytyqi i bashkohet PDK-së

Ish- ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyçi i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës (PDK). Këtë e ka bërë të ditur në një konferencë para...

PDK nënshkruan koalicion me këtë subjekt politik

Kandidati për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka bërë me dije se kanë nënshkruar koalicion me Lëvizjen për...

Para ndeshjes me Barcelonën, Prishtina viziton stadiumin Camp Nou

Kampioni i Kosovës në futsall, Prishtina sonte debuton në Ligën e Kampionëve. Shorti i hedhur në fund të vitit 2020, përcaktoi Barcelonën kundërshtar të...

Shpallet trajneri i muajit në Premierligë

Trajneri i Aston Villas, Dean Smith ka fituar çmimin ‘trajneri i muajit dhjetor’ në Premierligë. 49-vjeçari ka mposhtur trajnerë, si; Carlo Ancelotti, Sean Dyche dhe...

Për herë të parë pas 20 vitesh, Drita pritet ta mbyll afatin dimëror pa përforcime

Kampioni aktual i Kosovës, Drita nuk ka bërë asnjë transferim në afatin kalimtar të janarit. Drejtori sportiv Valon Zymeri thotë se gjasat janë të...

Drinkwater në Kasimpasa

Futbollisti i Chelseat, Danny Drinkwater është afër huazimit në Superligën e Turqisë. Sipas gazetarit Nizaar Kinsella, Drinkwater do të huazohet për gjysmë-sezoni në Kasimpasa....

Pacolli: Viktimat e Reçakut janë e vërteta e shtetit serb që refuzon ta sheh vetën në pasqyrë

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli, ka përkujtuar masakrën e Reçakut në 22-vjetorin e saj. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Pacolli tha se...

Musliu-Shoshi nga Reçaku: Njerëzit e rënë këtu, do të mbeten simbol i sakrificës për lirinë e sotme

Ariana Musliu-Shoshi bashkë me anëtarë të lartë të Partisë Demokratike të Kosovës kanë bërë homazhe sot në Reçak në 22 vjetorin e masakrës makabre....

TOP AUTHORS

Most Read