Monday, January 18, 2021
Home Lajme

Lajme

Djali i Thaçi nis fushatën

Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka nisur fushatën për Partinë Demokratike të Kosovës. Në llogarinë e tij në Instagram, ai ka publikuar një...

Vendosen masat e reja anti-Covid

Qeveria e Republikës së Kosovës e drejtuar nga Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhje...

Policia arreston një person në Deçan

Sektori për hetime të krimeve kibernetike, në Policinë e Kosovës, pas marrjes së veprimeve hetimore ka arrestuar një person në Deçan për veprën penale:...

Masat e reja pensionistët mund të dalin në këto dy orare

Qeveria e Kosovës në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë pritet që shumë shpejtë të dalin me masa të reja kundër koronavirusit. Masa të reja...

Gjini: E gërrditshme marrëveshja Kurti-Osmani

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ardian Gjini ka reaguar pas marrëveshjes së sotme ndërmjet Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit, duke komentuar...

Parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme

15.01 – Ftohtë, me vransira të ndryshueshme. Ditën edhe intervale me diell. 16.01 – Mot shumë i ftohtë, me erë, vransira dhe intervale me diell....

DOKUMENT- 10 zotimet e Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani sot kanë nënshkruar një marrëveshje e cila përmban 10 zotime për të bashkëqeverisur. Në kuadër të...

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Most Read